Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес

1

2

2023 жылдың 18 шілдесінде № 7 қалалық емханада Алматы қаласы бойынша Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) департаментінің өкілі С. С. Балгимбаевпен кездесу өтті.

Бұл кездесу Бостандық РМО директорлары, кадрлар бөлімі және комплаенс-офицерлер арасында өтті.

Саят Сергеевич өз сөзінде қазіргі уақытта сыбайлас жемқорлық - мемлекеттің дамуындағы басты проблема екенін атап өтті. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың алдын алу үшін адамдардың өздері пара беру және алу түріндегі құқық бұзушылықтарға жол бермеуі тиіс. Бұл заңмен кешірілмейтін ең негізгі әрекеттер.

Сондай-ақ, 2023 жылдан бастап ҚР шегінен тыс жерлерде бар инвестицияларды анықтау үшін жалпыға бірдей декларация тапсырылатыны атап өтілді.

21 июня 2023 года в нашей Поликлинике прошла встреча с сотрудниками службы Превенции Департамента по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) – Жалкайдаровым С.К., Супугалиевым Р.Б.

На данной встрече вновь была отмечена суть опасности слова Коррупция.

Выступающие отметили, что Коррупция – это согласно статьи 1 Закона РК «О противодействии коррупции», коррупция – это незаконное использование лицами, занимающими ответственную государственную должность, лицами уполномоченными на выполнение государственных функций, лицами, приравненных к лицам,  уполномоченным на выполнение государственных функций, должностными лицами своих должностных полномочий и связанных с ними возможностей, в целях получения или извлечения лично или через посредников имущественных (неимущественных) благ и преимуществ для себя либо третьих лиц путем предоставления благ или преимуществ.

В статьях 366 и 367 Уголовного кодекса Республики Казахстан расписывается ответственность за совершение коррупционных преступлений (Дача взятки, Получение взятки).

Норма условно досрочное освобождение при совершении особо тяжкого преступления было отменено.

Так же было отмечено, что с 1 января 2023 года сдается первоначальная декларация (Формы 250). В данной форме указываются счета (за пределами РК), имущества.

Хотелось бы обратить внимание читающих, что в соответствии с действующими законодательствами Республики Казахстан, что вне зависимости от «занимаемой должности и возраста» человека, все мы равны перед Законом и ответственность несет каждый за указанное деяние.

30.06.23 1

2022 АНТИКОРРУПЦИОННЫЙ СТАНДАРТ КГП НА ПХВ «ГОРОДСКАЯ ПОЛИКЛИНИКА № 7»  УПРАВЛЕНИЯ ОБЩЕСТВЕННОГО ЗДОРОВЬЯ ГОРОДА АЛМАТЫ

ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ НА 2022-2023 ГГ ПО ФОРМИРОВАНИЮ АНТИКОРРУПЦИОННОЙ КУЛЬТУРЫ В КГП НА ПХВ «ГОРОДСКАЯ ПОЛИКЛИНИКА №7» УОЗ Г. АЛМАТЫ

КОРРУПЦИЯ презентация

Карта коррупционных рисков

План КО 2023-2024гг

Политика о противодействии коррупции

Положение о комплаенс-службе

ВАКР:

- ВАКР за 5 месяцев

- ВАКР по ЛС и МИ

Антикоррупционный мониторинг:

Антикоррупционный мониторинг Гос.закуп

Антикоррупционный мониторинг Лек.отдел

Антикоррупционный мониторинг от 11.07.23

2022 жылдың 27 қыркүйегінде «No7 қалалық емхана» ШЖҚ коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнында Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Алматы қаласы бойынша департаментінің өкілі Балғымбаев Саят Сергеевичпен кездесу өтті. Алматы қаласы қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының

Бұл кездесу Кәсіпорын қызметкерлерін ЖЕМҚОРЛЫҚ қауіптілігі туралы ақпараттандыру мақсатында өткізілді.

Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық – «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңында, сондай-ақ өзге де заңдарда көзделген, заңда белгіленген тәртіптік, әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікке әкеп соғатын сыбайлас жемқорлықпен байланысты немесе сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын әрекеттер. С.Балғымбаев өз сөзінде 2021 жылдың өзінде 98 сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық анықталғанын, оларда ең көп таралған қылмыстар «ПАРА БЕРУ» және «ПАРА АЛУ» екенін атап өтті.

Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 366-бабы «Пара алу» - Мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілеттік берілген адамның не оған теңестірілген адамның не жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын адамның не лауазымды адамның пара алуы. сондай-ақ шет мемлекеттің немесе халықаралық ұйымның лауазымды адамы жеке өзі немесе делдал арқылы ақша, бағалы қағаздар, өзге де мүлік, өзіне немесе басқа адамдарға мүліктік сипаттағы мүлікке құқық немесе игіліктер түріндегі пара алу пара берушінің немесе ол өкілдік еткен адамдардың пайдасына жасалған әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін, егер мұндай әрекеттер (әрекетсіздік) осы адамның лауазымдық өкілеттіктеріне жататын болса немесе ол өзінің қызметтік жағдайына байланысты мұндай әрекеттерге (әрекетсіздікке) ықпал ете алатын болса, , сол сияқты жалпы қамқорлық немесе сыбайластық үшін - мүлкі тәркіленіп, өмір бойына ұстау құқығынан айыра отырып, параның жиырмадан елу еселенген мөлшерінде айыппұл салуға не бес жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады. белгілі бір лауазымдар немесе белгілі бір қызметпен айналысу.

Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 367-бабы «Пара беру» – Мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті адамға не оған теңестірілген адамға, не жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын адамға, не лауазымды адамға пара беру. сол сияқты шет мемлекеттің немесе халықаралық ұйымның лауазымды адамына жеке өзі немесе делдал арқылы жасалса, - параның жиырмадан отызға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға не бес жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады, мүлкі тәркіленіп немесе тәркіленбей, белгілі бір лауазымдарды атқару немесе белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан өмір бойына айырумен.

Сондай-ақ, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет өкілі «Заң алдында бәріміз бірдейміз», лауазымына, жасына, тәжірибесіне қарамастан, ешкімге ерекшелік жоқ, әркім өз қылмысы үшін нормаға сәйкес жауап беретінін атап өтті. Қазақстан Республикасы Заңнамасының.

buklet